| acestaesteuncontnou a întrebat:

Cand incerc sa vorbesc pe camera pe Facebook imi apare mesajul acesta:

"Te rugăm să permiţi accesul la cameră şi la microfon
Pentru a efectua un apel, trebuie să porneşti camera şi microfonul. Astfel, ceilalţi te vor putea vedea şi auzi în timpul apelului."

In setari apare ca e permis accesul la ele, dar degeaba. Cateodata daca incerc de cateva ori merge pana la urma, dar de obicei nu ar merge nici dupa 100 de incercari cred.
Ce as putea sa fac sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in setari, aplicatii, Facebook si goleste memoria cache, dai dezinstaleaza/dezactiveaza si apoi instaleaza-l din nou/actualizeaza-l. Tine minte parola si ce conturi aveai conectate, deoarece se vor deconecta!

10 răspunsuri:
| acestaesteuncontnou explică (pentru anonim_4396):

Cum se dezinstaleaza Facebook? N-am nici cea mai mica idee.

| acestaesteuncontnou explică (pentru anonim_4396):

Sunt pe laptop, poate ai inteles ca de pe telefon.

Bula
| Bula a răspuns:

Logheaza-te in Messenger de aici:
https://www.messenger.com
In dreapta-sus ai posibilitatea initierii convorbirilor audio /video, doar trebuie sa ai activate microfonul si /sau camera.

| acestaesteuncontnou explică (pentru Bula):

Imi apare acelasi mesaj, chiar daca sunt activate amandoua.

Bula
| Bula a răspuns (pentru acestaesteuncontnou):

Cum ai verificat daca sunt activate amandoua?

| acestaesteuncontnou explică (pentru Bula):

Am verificat daca scrie 'Allow'' in dreptul lor.

Bula
| Bula a răspuns (pentru acestaesteuncontnou):

Allow = permite
Daca e scris pe buton, atunci trebuie sa dai click pe el pentru a permite functionarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru acestaesteuncontnou):

Pe laptop/PC nu trebuia instalata extensia aia de browser ca sa faca singura treaba asta? Anyways, daca dai click pe acel lacatel de langa URL iti apar permisiuni website, langa microfon ai o caseta de ales valori, alegi permite/allow. Repeti acest pas si pentru webcam.

| acestaesteuncontnou explică (pentru anonim_4396):

Erau setate pe 'allow' si totusi nu mergea. Pana la urma m-am inspirat de la ce ai zis tu cu golirea memoriei cache si am sters tot ce se putea sterge din istoric si acum merge.

| fpandradaionela a răspuns:

Cand sun pe camer ami spune ca nu se poate