| Floryn9 a întrebat:

Cand spune acest lucru pe facebook: "Această persoană a primit deja numărul maxim de cereri de prietenie permis şi nu mai poate accepta alte cereri de prietenie". Nu pot face nimic sa ii dau cerere acelei persoane? E vreo smecherie ceva?

3 răspunsuri:
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Nu, nu este o smecherie. Facebook a stabilit un numar maxim de prieteni pe care un cont il poate avea. Singura posibilitate ca tu sa ii dai cere de prietenie acelei persoane este ca cineva sa il/o stearga din lista de prieteni sa eliberez un loc, ori ca persoana in cauza sa stearga din lista de prieteni o persoana. Este si o veste buna: acum tu nu poti fi prieten pe FB cu acea persoana, insa o poti urmari si activitatile, postarile etc iti vor aparea si tie pe timeline.

| maria14142 a răspuns:

Nu,acea persoana nu a raspuns nici pozitiv nici negativ la cererile de prietenie, ele s-au adunat si au ajuns la un numar maxim, acum tu nu poti sa ii trimiti cerere pana nu isi mai sterge din ele! Ar trebui sa vorbesti cu ea(daca o cunosti, desigur).

| Tupa_Gelu_1952 a răspuns:

Totusi a fost o stergere din greseala, nu se poate face nimic