| Mariuss32 a întrebat:

Când vreau să îmi instalez Windows 8.1 Pro pe pc, dau pe install recomand, nu pe custom și îmi dă asta: "The computer started using the Windows installation media. Remove the installation media and restart your computer so that Windows starts normally. Then, insert the instalation media and restart the upgrade. [Do not select Custom (advanced) to perform an upgrade. Custom (advanced) installs a new copy of Windows and deletes your programs and settings.] Am Windows 7 Ultimate x32 și vreau să mi-l pun pe 8.1 Pro x86.

Răspuns Câştigător
| dragosbogdan001 a răspuns:

Cred ca ai deja vreun sistem de operare si trebuie sters inainte de a-l pune pe cel nou!

2 răspunsuri:
| AtomiX a răspuns:

1. Cand iti instalezi Windows'ul, setezi din BIOS sa ruleze prima data CD/DVD-Rom..sai restart la pc si pe urma apesi pe orice tasta si incepe instalarea lui (astfel nu cred ca o sa mai intampini vreo problema).
2. Te sfatuiesc sa instalezi Windows 8 sau 8.1 doar de pe CD/DVD original pentru ca cele care exista pe net au multe bug'uri/ erori; si eu cand mi-am luat laptop'ul am vrut sa-mi instalez windows 8.1 ca nah, e cel mai nou etc..si dupa ce l-am instalat am gasit multe (extrem de multe) erori, unele programe nu mergeau instalate, unele imi dadeau diferite erori dupa ce le instalam.
Sfatul meu este sa ramai la windows 7 (poti instala windows 7 pe 64 de biti, e mai bun si vede mai multa memorie daca iti maresti memoria ram) si daca totusi vrei cu orice pret windows 8 sau 8.1 sa il instalezi de pe CD/DVD original. baftawinking

| horia2012 a răspuns:

Daca W7 pe care il nu suporta upgrade, (in general cele luate de pe net-nu suporta), nu poti face upgrade la W 8.1. Uite cum se face upgrade la 8.1, dar nu-ti recomand daca W7 nu il ai cu licenta.
http://windows.microsoft.com/......7-tutorial
In concluzie, alege-custom-si instaleaza-l de la "0".