| KuolemaTekeeTaiteilijan a întrebat:

Ok deci vreau sa fac update de la Windows 8 pro la Windows 8.1 si nu merge (de pe DVD). Primesc urmatoarea eroare:

"The computer started using the Windows instalation media. Remove the instalation media and restart your computer so that Windows starts normally. Then, insert the installation media and restart the upgrade"

Am incercat sa caut in Store, dar n-am gasit. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| RaduBoss98 a răspuns:

De ce nu incerci sa faci ce iti spune eroarea

| KuolemaTekeeTaiteilijan explică (pentru RaduBoss98):

Daca imi explici la ce se refera ''Windows instalation media'', de ce sa nu incerc? Pana atunci, nu am cum.

| Sheldon a răspuns (pentru KuolemaTekeeTaiteilijan):

Windows instalation media.
se refera la Dvd-ul de instalare Windows

Uneori nu apar in store fiindca nu ai actualizazt sistemul de operare(din Windows Update se face actualizarea datelor).
Dupa aceea cauta pe store

| RaduBoss98 a răspuns:

Spune ca trebuie sa incepi update-ul dupa ce deschizi device-ul.
Deschizi device-ul - introduci cd sau ce alta modalitate ai tu - faci update-ul - restartezi device-ul