| RamboxxL a întrebat:

Am vrut sa dau un up la windows7 sa bag pe 64 bit ca il aveam pe 32 bit dar imi zice. The computer started using the windows installation disc. Remove the installation disc and restart your computer so that windows starts normally. then insert the installation disc and restart the upgrade.installs a new copy of windows and delete your programs and setting.
Care stie dau funda happy

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai un Windows pe 32 bit si vrei o versiune pe 64 bit, e necesara reinstalarea sistemului de operare, daca acesta suporta configuratia respectiva.
Cu alte cuvinte, ca sa pui Windows 7 pe 64 bit trebuie sa ai un disc cu acest sistem.
Nu poti trece de la 32 la 64 bit prin update.

| octav005 a răspuns:

Iti trebuie sa iti reinstalezi windowsul cu o versiune de 64 biti. dar trebuie sa ai minim 4gb RAM.

| madalinfindrihan a răspuns:

Versiunea de windows pentru 64 biti este atunci cand ai mai mult de 4 GB Ram si un procesor care accepta 64.
Poti verifica in proprietăți la computer daca scrie 64x Based processor inseamna ca e pentru 64 daca nu trebuie sa lasi pe 32.
O funda?