| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi cauzele pt care un stick nu merge facut bootabil?
am folosit Windows 7 USB DVD Download Tool, dar cand deschid windowsul nu zice "press any key to continue" sau ceva de genul, vreau sa reinstalez windowsul cu el.

e din cauza ca trebuie sa fie nou si sa nu mai fi avut nimic pe el inainte? am sters de pe el si l-am lasat doar cu windowsul, dar nu merge.
multumesc!

5 răspunsuri:
| zerro17 a răspuns:

Nu are treaba. Intra in meniul de bootare si alege sa booteze de pe stick. Cu F2 parca intri in Setup.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut asta, degeaba.

| Barbulescu_Buba_1984 a răspuns:

Intra pe linkul asta si vei gasi un mic tutorial in care ti se va prezenta cum sa instalezi windowsul de pe stick. http://learnallaboutpc.blogspot.it/

| matrix100 a răspuns:

Din cate stiu eu nu toate calculatoarele pot sa boot-eze de pe stick, doar astea de ultima generatie...

| Barbulescu_Buba_1984 a răspuns (pentru matrix100):

Calculatoarele mai vechi trebuie sa aiba usb lagasy activat pentru a putea recunoaste usbul la boot