| oceanoflove a întrebat:

Care dintre cele doua branduri romanesti de laptopuri e mai buna Allview sau myria? Va rog raspunsuri de la cei care au/au avut astfel de laptopuri si fara comentarii rautacioase. Stiu ca sunt laptopuri de calitate inferioara altor branduri, dar voiam sa aud niste opinii.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Sunt brand-uri "românești"! Și ambele sunt petarde!
Dacă nu ai bani mulți mergi la un magazin care vinde laptop-uri refubished. Cumperi ceva de firmă și ai 6-8 luni garanție!
Vezi că la Flanco au în perioada asta oferte destul de bune la laptop-uri până în 1000 lei. Poate găsești la ei ceva ce ți se potrivește!

| sayWhaaat a răspuns:

Nu am avut niciodata si nici nu am auzit, dar iti pot spune ca laptopul nu se cumpara dupa brand, ci dupa specificatii si cat de bine sunt optimizate ( bottlenecking % cat mai mic, si asa mai departe )

| Yuoia a răspuns:

Fiind romanesti, ar trebui sa fie la fel. Dar, nu.
Am avut un telefon Myria din prima serie, cand nici nu stiam ca e romanesc. Mergea mai bine decat samsungurile. Mergea, pentru ca l-am pierdut ca prostul. Mi-a cazut din buzunar. Insa, nu stiu cum sunt cele de acum.
Am avut tableta Allview. Imi venea sa dau cu ea de toti peretii de cate ori o deschideam. Cred ca nimic nu merge mai prost. Bateria m-a lasat dupa un an. Fiind in garantie, am dus-o la service. Fix la 2 ani cand a iesit din garantie, s-a umflat asa de tare intr-o zi incat am crezut ca-mi explodeaza in casa. Si nu voi mai lua ceva Allview niciodata.

| DARKSMOKE01 a răspuns:

Niciunul

| Alexandrionelu a răspuns:

Pe lângă calitatea îndoielnică, nici măcar nu sunt atât de românești, adică ambele sunt fabricate în China și sunt doar inscripționate și vândute de cele 2 companii românești. Cred ca găsești variante mai bu e pe piața, în același buget.