| cobrant a întrebat:

Sunt suparat si sunt in depresie ca nu am prietena si nu am avut niciodata si nici macar nu am papagalul format si am 19 ani! astept opinii si sfaturi fara comentarii rautacioase!

Răspuns Câştigător
| 0Alexander0 a răspuns:

Nu te grabi, o sa-ti gasesti si tu odata sufletul pereche. Stiu ca toti visati la "teenage dream" laughing. In primul rand, nu mai sta la calculator, si du-te si socializeza, iesi pe afara, asta e primul pas. Din zece fete care trec pe langa tine,cate te privesc,cum te privesc,cate raman cu ochii fixati pe tine,cate pleaca ochii?
Fetele greu vor face primul pas,invata sa interpretezi fiecare privire si,daca observi ca sunt lipsite de interes,schimba ceva,in primul rand,in infatisarea ta!
Nu parea nelinistit,fetele simt foamea de afectiune si se apara,pari degajat,zambitor si calm,invata sa faci mici complinente,invata sa spui mici glume,zambetul unei fete e primul semn de reusita, te considera simpatic!
Si, iti spun iar, nu te grabi!
Exista baieti care abia dupa facultate si-au gasit sufletul pereche si poate chiar mai tarziu!
Esti foarte tanar, nu ai motive de neliniste, nu-ti crea singur complexe! Bafta!

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De ce atâta stres? Când nu-ți bați capul vine și fericirea și dragostea și norocul și toate.
O zic din propria experiență.
O zi frumoasă!
Multă baftă!

| Lawliet14 a răspuns:

Abordeaza fete fara rusine!

| Ben00 a răspuns:

Nu trebuie sa ai papagal. E suficient sa te simti bine in pielea ta. Pentru asta trebuie sa faci un sport de echipa. Iti mai recomand voluntariat sau o tabara la Manastirea Oasa(daca esti crestin).

| cobrant explică (pentru Ben00):

Cu ce ma ajuta pe mine tabara la Manastirea Oasa?

| Ben00 a răspuns (pentru cobrant):

Activitatile fizice si contactul cu oamenii te ajuta. Daca nu esti ortodox nu prea te ajuta; mergi pe sport sau voluntariat. O sa te simti bine si o sa ai mai multa incredere.