| Panteraa a întrebat:

Care e cea mai buna firma de laptop uri?

Răspuns Câştigător
| Mason13 a răspuns:

Nu te uita neaparat la marca, sa fie totusi cunoscuta (Hp, Dell, Acer, etc), dar cel mai mult conteaza componentele, cat de performante sunt si de ce firma sunt facute, de exemplu stiu laptopuri Toshiba care mi se pareau chinezarii din cauza firmei dar au componente la fel ca la celelalte marci si s-au dovedit a fi chiar foarte bune. Eu te-as sfatui sa-ti cauti un laptop cu SSD pentru ca e mai rapid si din experienta mea, laptopurile s-au stricat din cauza HDD-urilor... deci cu un SSD ai scapa de problema asta... Si daca tot ai vrea sa te iei dupa o marca si daca ai destui bani, alege un Macbook, sigur nu o sa regreti!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| robiiusan a răspuns:

Apple, Acer si Asus

| OAly a răspuns:

Dell

| Superman1243 a răspuns:

HP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista cea mai buna firma, penibil rau astia care iti recomanda o firma.
Ignora firma, si uita-te la componete.
SSD e principal, daca are e bun.
Dupa procesor si astea...

| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva,astia doar asamblasaza componentele atata tot,adica cumpara placa de baza de la Intel, apoi placa video de la nvdia sau amd, procesorul de la Intel sau amd,memoria ram de la kinston, hardul Toshiba,LG etc ecranul il face LG =ips sau Samsung sau alta firma no name, nu-mi plac ecranele Asus alea glare ma refer, in concluzie si tu isi poti face propiul laptop, important e procesorul, memoria ram, placa video, hardul sa fie ssd, sa fie antiglare, HP are probleme cu caldura, Asus cu placa de baza astia isi produc singuri placile de baza

Bula
| Bula a răspuns:

Dell si HP, aproximativ in egala masura.