| DEBrown a întrebat:

Care e diferenta dintre rularea programelor in C++ si in Dev-C++? La scoala unii algoritmi care imi merg in C++, acasa in Dev-C++ nu mii ruleaza (am windows 7, de aceea am Dev-C++). Dar unii algoritmi luati de pe net imi merg rulati in Dev-C++.

In concluzie, cam ce ar trebui sa modific in Dev fata de C ca sa ruleze programele?

3 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

C++-ul e un limbaj de programare, nu un program iar Dev-C++ e un compilator, ce executa programul. Probabil ca nu scrii bine acei algoritmi si de asta nu-ti merg. Mai incearca si alt compilator(de ex. CodeBlocks) si daca nici cu acesta nu merge, codul pe care incerci sa-l scrii este gresit.

| DEBrown explică:

Nu cred ca ati prins ideea niciunul.

| Mikoyan a răspuns:

Dev-C++ e foarte bun, mai poti incerca si Microsoft Visual C++ si Borland C++ dar eu personal prefer Dev-u.