| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta de a rula un joc sa zicem euro truck simulator 2 pe steam, windows 7 sau linux cere este diferenta?
De ce uni nu vor sa ruleze jocu de pe windows si ruleaza de pe linux nu inteleg care este diferenta?
FUNDA pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Diferenta este doar de resurse si durata:
Ca sa iti zic pe limba ta ca sa intelegi.

Linux are o grafica mai mare si mai buna, se misca foarte usor este gratis (licenta free), consuma foarte putina resurse, poti rula orice joc si merge jocurile ca si cum te joci 3D HD, ruleaza foarte bine orice joc.
Viteza de navigare si rulare functioneaza la capacitate normala si maxima si nu iti consuma foarte multa memorie Ram/hardisk si procesor.

Windows 7
Consuma foarte multe resurse, grafica normala, viteza in functie de memorie, rularea unui joc este minima poate sa mai mearga si in reluare.
Consuma foarte multa memorie Ram (aproape 2Gb doar la system de operare win7) fata de linux care abia consuma ram.
Rularea sau navigarea dureaza o gramada pana se acceseaza sistemul.
La win7 conteaza cel mai mult memoria Ram/placa video daca acestea nu au o capacitate mare iti merge greu la fel si navicare si viteza in jocuri.

PS:Linux nu se consuma asa multe resurse viteza este mai mare la fel si rularea unui program, nu sunt asa multe erori cum sunt la win7.
Iti dai seama daca ai Steam si joci in joc mai mare si mai greu trebuie sa ai de la 4Gb in sus ca sa iti mearga jocurile foarte bine la fel si rularea lor pe win7.
Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| catalin542000 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Salut mersi de raspuns si ca sa stii am 8 gb ram.

1 răspuns: