| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta intre nVIDIA 720m si nVIDIA 840m? ambele ddr3 de 2 Gb?

3 răspunsuri:
| BTWIN a răspuns:

NVIDIA 840m este model mai nou si mai bun.

| Evolution a răspuns:

Iti dai si tu seama ca 840m e peste 720m.
Acuma depinde si de procesor.
Degeaba are procesorul mic si placa video mare, tot o sa apara lag-ul la incarcarea hartilor.
Deci cand alegi un laptop de gaming nu te uiti doar la placa video, iti recomand forumul mygarage de la magazinul online pcgarage, sunt cei mai buni din Romania si o sa iti aleaga ei un laptop in functie de bugetul si preferintele tale.

| sltlp a răspuns:

840M-ul e de 2-3 ori mai performanta decat 720m... Are sens?