| DarkGhost a întrebat:

E buna placa video nVIDIA gt 720m

7 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Placa video integrata?

| DarkGhost explică (pentru AdrenalinTm):

Placa video e dedicata

| AdrenalinTm a răspuns (pentru DarkGhost):

Ai laptop? Lenovo sau Asus e integrata (nu o poti schimba) e atasata in placa de baza e buna dar nu pentru jocuri 2013 si video nVIDIA gt 720m nu e o placa video e un procesor(cip)placa video

| AdrenalinTm a răspuns:

Nu e cine stie ce dar e buna iti manca din memodie RAM cand e nevoie procesorul ii mareste puterea placi., placile video dedicate is mai bune

| Rebecca123 a răspuns:

Dap e chiar buna, si verisorul meu are tot la fel si el se pricepe la computere..ai incredere e de buna calitate

| gratian a răspuns:

Da foate buna

| extremeA07 a răspuns:

Depinde ce vrei sa joci. Pentru jocuri mari gen asassin's creed 4, need for speed rivals si altele, nu e prea de buna.
Nvidia 720M este un Nvidia 630M redenumita. Pentru jocuri serioase ai nevoie de cel putin 650 sau 740 sau echivalentul de la ati radeon