| Mihai1972 a întrebat:

Ce ati prefera intre Nvidia GeForce 720M si AMD Radeon HD7650M, ambele de 2 GB, si de ce?

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nvidia deoarece sunt mai buni, gandeste-te ca Ati radeon e produs de AMD care produce procesoare la fel ca Intel, iar Nvidia sunt dedicati pentru Placa video.

| ITMania a răspuns:

HD7650M e la nivel de GT710M,in cazul de fata 720M fiind alegerea optima. Nu conteza ca e de 1GB, 2GB sau 4GB, procesorul grafic oricum nu duce detalii necesare ca sa treci de 1GB consum.

Spune un buget maxim pentru laptop si vedem poate gasim ceva alegeri mai ok.

| Mihai1972 explică (pentru ITMania):

Da-mi o adresa de mess sau de facebook sa vorbim, ca vreau sa imi iau un laptop si nu prea stiu ce sa aleg!

| ITMania a răspuns (pentru Mihai1972):

T.george1994

| haRroNn a răspuns:

As zice nVIDIA. placa e mai noua si firma e ( zic eu ) mult mai buna. eu sunt fan nVIDIA, nu ma "bag" eu pe altcevawinking