| Laurentiujr a întrebat:

Care este diferenta intre un televizor ultra hd cu hdr si fara hdr?

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Teoretic vorbind, HDR(sau High Dynamic Range)reprezinta un set de tehnici prin care se reda real luminozitatea din imagini.Astfel,constrastul este unul mai mare si este folosit pentru a arata diferenta dintre culori ca in realitate.

Deci, contrastul va fi intr-adevar unul mai mare, si la un ecran UHD diferenta se va vedea.Dar recomand sa vezi acel ecran in de aproape.Mult succeswinking