| andrei056 a întrebat:

Care programare este mai usoaea cea procedurala aau OOP?

4 răspunsuri:
| WithinShadows00 a răspuns:

Logic ca cea procedurala, adica cea invatata si in scoala.
Insa cam ai nevoie de ambele daca vrei o cariera solida in programare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea procedurala bineinteles, insa nu poti lucra la un proiect serios fara poo

| andrei056 explică (pentru suntserios):

M am uitat la un pdf cu OOP si mi se pare mai usoara decat cea procedurala,(pe java vreau sa ma axez).

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru andrei056):

Nu stiu cum ar putea sa iti para mai usoara. Sigur nu ai inteles ce presupune si care sunt conceptele. Pentru ca tot ce inseamna programare procedurala se regaseste si in poo, deci logic ceva care contine ceva + multe alte chestii pe langa nu are cum sa fie mai usoara