| мιѕѕнαρριηєѕѕ a întrebat:

Care stie un driver audio universal? sau cum pot afla ce nume are driverul meu
am dat run dxdiag acolo nu imi apare nimic la placa de sunet

8 răspunsuri:
| PeterIuli a răspuns:

Icearca sa cauti cu : everesthome220

| alexmircescu13 a răspuns:

Nu exista driver audio universal. Descarca AIDA32, o sa-ti spuna modelul la toate componentele din calculator. Apoi cauti driverul pentru placa de sunet respectiva. Succes!

| loveyouschatz a răspuns:

Eu zic sa incerci un site si iti spune ce drivere iti trebuie si tot in pc. www.touslesdrivers.com daca nu sti sa il folosesti intra pe privat cu mine

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu exista asa porcarie auzi la tine driver audio universal laughing. Poti sa intri la Device Manager la Ohter Driver (alea cu semnu intrebarii).Dai detalii si o sa iti apara un COD.din multe cifre si il scrii pe google si o sa iti apara acolo driveru si download-ul.Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe site-ul Realtek exista ceva de genul asta, dar nu merge decat cu placile din aceasta familie. Nu exista la propriu un driver audio universal.
Instaleaza un soft precum Everest Ultimate Edition/AIDA si acolo iti afiseaza ce componente ai in sistem(vezi sectiunea Rezumat/Summary). De acolo te duci pe site-ul oficial al producatorului placii de baza(daca e integrata), sau al laptop-ului(daca nu ai desktop), s.a.m.d. Descarci driverul de pe site-ul oficial, asa e cel mai recomandat.

Răspuns utilizator avertizat
| iacobiulian a răspuns:

Http://drivers.softpedia.com/......A397.shtml asta merge 100% ..il am si eu. funda?

| iChappie a răspuns (pentru iacobiulian):

Nu merge.