| Babushka a întrebat:

Vreau sa instalez driverul de la placa de sunet Realtek Audio Driver V5.10.0.5667 si imi da eroare: 0xE0000227... daca se pricepe cineva, spuneti-mi si mie va rog

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce windows ai pe el? Instaleaza XP SP3 daca ai ceva mai vechi, contine multe patch-uri pentru HD Audio si incearca-l pe asta de aici http://www.realtek.com.tw/......Check.aspx Ca regula aceste patch-uri se instaleaza inaintea driverului si recomandabil la sunet si video sa le adaugi manual din device manager!

Sau
daca nu reusesti intra aici si sigur iti vei rezolva problema ta! http://www.geekstogo.com/......xe0000227/

Sper ca asta te poate ajuta:
Mergi la Devive Manager / Device Drivers
Dezactiveaza "Microsoft UAA bus driver "
Dezinstaleaza "UAA bus driver"
Instaleaza driverele placii si va functiona!
mai documenteaza-te si aici http://hackpedia.info/viewtopic.php?f=28&t=9042

neluL
| neluL a răspuns:

Pentru mine este OUT of BOX!

| Baton a răspuns:

De unde vrei sa il instalez? de pe cd sau ai unul descarcat de pe net?
daca este descarcat de pe net exista posibilitatea sa nu fie exact ce iti trebuie tie.
daca e de pe dc incearca unu de pe net.
eu de obicei asa fac cand am necazuri cu el.
sau se poate ca windows-ul sa fie vechi sa lipseasca unele chestii din el.
uneori se viruseaza putin cate putin si incep virusii sa scrie date aiurea sau sa iti inlocuiasca unele chestii pe car enu vreau sa stau acum sa le explic, cu porcarii.

| Babushka explică:

Am luat de pe net driverul, este exact ce-mi trebuie, am luat driverul dp asus.com

| Babushka explică:

NeluL, vrei sa imi dai id-ul tau sa intri in pc meu? ca nu ma descurc...sunt cam bata, astept raspuns