| ogeorgem a întrebat:

Cat de bun este antivirusul Avira?

7 răspunsuri:
| alexgb a răspuns:

Avira este printre cele mai proaste antivirusuri, doar putin mai bun decat NOD32-ul,daca vrei un antivirus destul de bun si gratis eu iti recomand Avast-ul

| KodrutZ a răspuns:

E OK, depinde si cit de retard e utilizatorul. Nu de alta, dar nu exista antivirus care sa te protejeze de prostia proprie. P.S. Astia ca alexgb is buni de impuscat. Nu de alta, dar exista TESTE pentru antivirusi, nu stam sa ne dam cu parerea si sa o facem pe specialistii. http://chart.av-comparatives.org/awards.php?year=2014

| cosmin76 a răspuns:

Eu recomand Norton!

| gelu1970 a răspuns:

Orice antivirus e binevenit daca il ai instalat.
avira incetineste mult sistemul.
avast nu il recomand, desi multi il folosesc.
dintre cele mai bune eu prefer norton internet security si bitdefender total security.
azi e ziua ta norocoasa. descarca AVG internet security, versiunea trial, si la inceputul instalarii, cand iti apare keys trial, o stergi si pui key ce iti las in mesaj privat. asa vei avea o licenta adevarata de AVG. ok?
bafta. si sa dai si funda. licenta e pana in 2018.

| Ineys a răspuns:

Orice antivirus e bun, atata timp cat are baza de date actualizata cu cei mai noi virusi. Spre exemplu sa luam BitDefender ( despre care se zice ca e extraordinar de bun... fantastic etc etc ) bun, te protejeaza impotriva virusilor, dar daca apare un nou virus, nici el nu-i poate face fata. De ce? pentru ca nu s-a mai intalnit cu acel virus si nu stie sa-l recunoasca sau ce masuri sa ia impotriva lui.

| K0sti a răspuns:

Atat de bun incat imi spune ca am virusi da nu poate sa le faca nimic! Mai departe tragi concluzia singur!