| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cate tipuri de grenade sunt in realitate? Eu stiu doar doua cea normala care explodeaza si cea care imprastie fum ca un fel de ceata.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns:

Grenadele de mana in uz sunt de doua tipuri; grenada defensiva, cu fragmentare, care arunca srapnele si grenada ofensiva, care, neavand nevoie de multa putere exploziva sa isi sparga carcasa, are suflu mai puternic.

| JicaContra a răspuns:

Raspuns corect... MULTE
de mana sunt cateva semnificative:
- fumigena, creaza o perdea de fum inamicii nu vad nimic prin ea
- stun, flash foarte puternic, inamicii nu mai vad nimic si le tiue urechile deci poti sa ii impusti fara sa aiba capabilitatea sa se opuna
- ofensiva: frag echivalentul unei mine antipersonal, gandita sa omoare inamicii cu srapnel
- incendiara, versiunea imbunatatita, mai mica, si mai sigura pentru cine o cara a cocteilului Molotov, creeaza o zona cu foc intens
etc... iti trebuie specialist militar care sa le stie pe toate, eu sunt numai obsedat de jocuri FPS tongue