| LacatDeOtel a întrebat:

Ce fac daca pc-ul nu se aprinde? Sursa e ok cred pentru ca se invarte aia si cooleru dar se opresc, se invart putin. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

De "invartit" poate sa se invarta pentru ca e curent fizic; nu inseamna ca si functioneaza. Testeaza cu alta sursa, porneste-l cu surubelnita, vezi si cu alta placa de baza, cam astea ar fi problemele "generale"; incearca si alt cablu; sursa o poti verifica cu un multimetru sa vezi ce si cum functioneaza.