| seby1806 a întrebat:

Ce imi recomandati intre Avira, Avast si Eset? Care este mai bun? funda happy

7 răspunsuri:
| Lexi22 a răspuns:

Eu una folosesc malware, deci nu as putea sa-ti recomand ceva din lista ta :-

| BeautifulSunflower a răspuns:

Am Avira si e de cct.

| Iunix a răspuns:

Salut! Dintre cele 3 îți recomand Avast. Dacă vrei un antivirus cu adevărat bun îți recomand Bitdefendar. De ce? Pentru că am folosit și eu Avast cam 1 an jumate, în principiu era bun dar, cu toate că era activat tot găseam viruși în Pc deșii nu descărcam programe și nu intram pe site-uri pornografice. La un moment dat am avut neplăcerea să am în calculator un adware care mă direcționa pe ascuns către site-uri virusate. Mie nu îmi afișa nimic dar cum porneam browserul avastul detecta un virus, spunea că amenințarea a fost blocată, îmi arăta și adresa site-ului infectat dar când dădeam scanare, surpriză, tot găsea virusu în pc deșii zicea că l-a blocat... Încă un lucru care m-a dezamăgit și m-a revoltat oarecum, motivul pentru care acum îi „ urăsc " pe cei de la avast e atunci când, aveam instalat Avast free ( care și ăla era tot in testare pentru 30 zile ) și am vrut să instalez Avast Premium de pe site-ul lor și din nou, o surpriză, imediat ce l-am descărcat Avastu free a detectat vreo 17 viruși. Ok, m-am supărat pe ei, am dezinstalat avastu, am instalat AVG, l-am folosit o perioadă scurtă și după un timp am vrut să instalez din nou avast tot de pe site-ul lor. Am dat click pe Avast Free și în loc să se descarce de pe site-ul lor oficial m-a direcționat către un site de download-uri, de parcă era prea greu să-ți țină programu pe site-ul lor, ok, l-am luat și din nou plin de viruși. Gata, am dezinstalat avastu, și am instalat bitdefender cu licență și de atunci am terminat cu problemele.
La început am încercat să evit să instalez Bitdefender doarece prin 2014 când l-am instalat pentru prima dată laptop-ul mergea foarte greu, de atunci și până acum Bitdefender a primit noi update-uri și acum consumă mult mai puține resurse, laptop-ul merge fără probleme, nu mai e cum era în 2014.

Dintre Avira, Avast si Eset am folosit Avast li pentru vreo 2 zile Avira.

Și eu m-am documentat mai demult despre programele antivirus, am căutat pe n site-uri care ar fi cel mai bun antivirus, rezultatul :

- Pe locul 1 : Bitdefender
- Pe locul 2 : pe unele site-uri era Avast, pe altele era AVG

Deci, dacă ai citi până aici, îți recomand Bitdefender, dacă vrei neapărat dintre Avira, Avast si Eset... tu alegi, eu ți-am spus părerea mea și ce experiențe am avut.

| dannyel86 a răspuns:

Avast.

| K0sti a răspuns:

Niciunul!

| DumitruMarcel a răspuns:

Avast il am si eu si e ok avand in vedere ca e free si nu expira. E ca si winrar are trial-ul nelimitat.Nu am avut deloc probleme grave cu virusii cat l-am folosit.

| Rad_Denisa_1990 a răspuns:

Avast! Il am si sunt foarte multumita! Telefonul merge super!
Fara alte explicatii, iti recomand Avast