| Eugeniusu a întrebat:

Ce incarcator sa-mi cumpar pentru un iphone 6, ca cel original incarca in 2 ore telefonul?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Telefonul se incarca diferit in functie de multi factori (apropiat ca timp): daca ai mai multe aplicatii pe el, daca bateria este mai utilizata, daca telefonul/bateria este lasat la soare sau pe spatii diferite, in functie de modul lasat (economy sau normal), cablul utilizat (placa cu aur la capete conduce mai bine electricitatea dar nu garanteaza ca se incarca mai repede), voltajul/amperajul la care este expus, temperatura exterioara etc. Sunt multi factori ce ajuta/impiedicat incarcarea telefonului cu cateva minute. Si da, daca pui telefonul la 10-20% e "normal" sa se incarce in 2-3 ore. Asa se incarca in medie.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://l.profitshare.ro/l/3811876 Oricare e potrivit pentru tine. Daca te referi la unul cu "incarcare rapida" nu o sa functioneze.

| Eugeniusu explică (pentru CM7YRE):

Dar este normal sa imi incarce telefonul in 2 ore... uneori chiar 3 ore!?