| ș53fan a întrebat:

Ce inseamna daca la specificatiile unui telefon la alimentator/incarcator scrie USB type C?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

E de bine.winking

| N0xEterniS a răspuns:

E mai bun, la un moment dat va deveni norma. Mai multa putere, deci poti incarca de ex, un laptop, viteza transferului de la 3 Gbps la 10 Gbps... etc.

| dannyel86 a răspuns:

"USB Type-C începe să devină un subiect foarte discutat în zona IT. Acesta este un nou conector standardizat, care va înlocui toate cablurile USB clasice şi nu numai. Acesta vine cu un design reversibil, dimensiuni scăzute şi multe avantaje faţă de predecesorii săi, iar imaginarea unui viitor în care acesta va fi singurul cablu necesar pentru toate nevoile nu este tocmai ficţiune."
sursa: https://www.go4it.ro/......-14117037/