| ionel27ro a întrebat:

Am un telefon Allview p9 energy mini la care am cumparat un incarcator cu fast charger de 9 v-1, 67 A si 5 v-2A(se adapteaza aatomat). https://m.emag.ro/......PLGQ9BBM/. Dau funda celui care imi spune ce inseamna asta si daca afecteaza acumulatorul pentru a schimba incarcatorul. Multumesc anticipat pentru sfat si ajutor

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Pagina nu poate fi gasita.
In orice caz, nu recomand.
Nu ai de unde sti cand incarcatorul ii va futniza acumulatorului cantitatea necesara de energie.
In prima secunda poate da 9 volti si abia dupa se regleza, fapt ce ar face ravagii in acumulator si total nerecomandat.
Daca se poate ia un incarcator original.

| ionel27ro explică (pentru LPCTSTR):

Nu mi am dat seăma cand am cumparat incarcatorul sa ma uit la valori, abia dupa cateva zile am observat ce valori are, eu de fapt vriam sa aiba doar 5v-2Am

5 răspunsuri:
| ionel27ro explică:

Modelul incarcatorului este EP-TA20EWE

| ionel27ro explică:

Are ceva daca iau unul de 5v-2A. Am vazut pe Youtube intr o prezentare la telefon ca era de 5 v-2Ma,iar pe site la einde vanzare doar de 5v-1ma

| LPCTSTR a răspuns (pentru ionel27ro):

Pentru buna functionare a acumulatorului este recomandat ca in cazul defectarii incarcatorului sa se inlocuiasca cu altul identic (neaparat original).