| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri merg pe un pentium 4, windows xp cu 1.5 GHz, 512 mb rami si 64 mb placa video NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8x?

20 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Cu un upgrade a memoriei(de la 512 la 1Gb sau chiar 2Gb)și a plăcii video(de la 64 mb la 256 mb)ai putea rula "aproape" toate jocurile(unele la rezoluții mai mici binențeles)

| coosmin24 a răspuns:

Iti va merge jocurile mai vechi.De exemplu.Nfs hotpursuit, ford 2, ford 3, cs.sunt mai multe. Cel mai bine sa iti faci un upgrate in special la placa video.

| smartalogu a răspuns:

Orice joc pana in 2004 iti merge binisor pe el. Apoi 2005-2006 incepe sa scartaie rau si mai departe pauza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut si eu placa asta video si mi s-a parut buna pentru 64 de mb, jocuri: nfs underground 1 si 2, fifa 2007, nfs most wanted, gta san andreas, hitman 1, 2 si 3, land of the dead 2005, moto gp 1 si 2, counter strike condition zero, Half- Life 2 ...cam astea sunt jocurile care le-am jucat fara nici-o o problema cu rezolutia la maxim pe un Amd Athlon 1. 20 ghz, 512 mb ram, si Nvidia GeForce 4 Mx 440 agp8x

| vladix a răspuns:

Maxim counter-strike

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gothic 1/2

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu un laptop Acer aspire 3000 Mobile AMD Sempron processor 3000+15. 0''TFTL LCDtreaba e cu placa video 64mb daca ma puteti ajuta si pe mine ce jocuri merg pe el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am un pc asemanator doar ca am procesorul de 1, 99gb simerge bine san andreas si nfs undergroun 2

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu prea stiu ce jocuri sa-mi iau dar ma joc metin asa ca nu ma plictisesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. as vrea sa stiu si eu cam ce jocuri ar putea sa-mi mearga pe un pentium 4, procesor 2.4 ghz. 1GB ram?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU AM 4 GB RAMI. AMD PHENOM 2 3, 40 GHz si placa video 1 gb ful hd ce jocuri merh l-am luat ieri si eprimul calculator
?

| bogdan1423 a răspuns:

Stie careva ce jocuri pot juca pe: CPU:1, 6 Ghz.2Gb de ram SI placa video de 128 mb VIA Chrome9 HC IGP?

| MihaicaDan a răspuns:

Assassin's Creed: Brotherhood
Assassin's Creed II
Assassin's Creed II (White Edition)
Assassin's Creed: Revelations
Bulletstorm
Capsized
Casebook: Episode III - Snake in the Grass
Cities XL (Limited Edition)
Dark Parables: Curse of Briar Rose (Collector's Edition)
Deponia
Der Planer 4
Drains
Drawn: Trail of Shadows
Drawn: Trail of Shadows (Collector's Edition)
Dungeon Siege III
Echoes of the Past: The Castle of Shadows (Collector's Edition)
Edna & Harvey: Harvey's New Eyes
Evochron: MercenarY
The Fall Trilogy: Chapter 1 - Separation
FIFA Manager 11
Final Fantasy XIV Online
Final Fantasy XIV Online (Collector's Edition)
From Dust 2011
Le-am luat de pe site-ul asta. uite mai multe sa nu umplu raspunsu :
http://www.mobygames.com/attribute/sheet/attributeId,1279/p,3/

FUNDa? Plzz

| tr3yyg a răspuns:

Eu am nVIDIA geforce gt 630 2gb ddr3 4gb ram amd athlon x2 dual core 3. 4ghz windows 7 ultimate 32 bit ce jocuri merg pe el?

| gabitza332 a răspuns (pentru costymaximus):

Te contrazic, depinde si de puterea lor de exemplu eu am placa video nVIDIA 210 1 gb, 2 gb de rami si procesor 2.6 si nu imi merg nici 1 sfert din jocuri.Pt ati putea merge bine jocurile ai nevoie de procesor Intel i7 3.6 extreme core(6 nuclee), placa vide nVIDIA ti 6 gb si 8 gb rami pentru ati putea merge toate jocurile care vor aparea pana cel putin in amul 2016

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa te joci jocuri mai noi ai nevoie de un pc de gaming.Acest pc nu te avantajeaza.Ai nevoie de un pc cu
-procesor Intel i7 3.6 extreme cores(6 nuclee)
-placa video nVIDIA ti 6gb(6000 mb nu 64 ca al tau)
- 8-16 gb rami
pentru a te juca jocuri ce apar pana cel putin in 2017

| AdreAdre a răspuns (pentru MihaicaDan):

Ba esti nebun? Assassin's Creed ( 2, Broterhood) pe placa aia video? Cere pixel shader 3.0 nenea destept, iar placa lui are doar 1.4, nici nu-i intra in joc.Sa nu mai zic de Assassin's Creed Revelations..mai pretentios. Fifa manager 11 nu merge pe aia. + BULLETSTORM ba? Esti chiar nebun. Cere placa video de 1GB...de unde pwl@ mea le-ai copiat?

| MihaicaDan a răspuns (pentru AdreAdre):

Bwai frate..eu trebuie sa-mi cumpar alta placa video ca nu mai merg noile jocuri pe ea. dar nu mai deschide gura daca n-ai habar. am Geforge 8600 (256mb) si imi merge assassins creed Black Flag la low. asa ca taci din gura daca nu stii ce ar putea sa duca. Cere placa video de un GB pentru cerinte normale. (oricum nu-i merge fiindca are putini rami.) nu stiu cand am pus acest raspuns... serios? fifa 11 nu merge. mie imi merge fifa 14 fara lag pe placa de 256 mb... mai taci Daca habar n-ai.

| AdreAdre a răspuns (pentru MihaicaDan):

Da, poate pe un Radeon HD 3600 / GeForce 8500GT. Dar el are GeForce 4 de 64MB..pe aia nu porneste niciun joc care cere shader 2.0 in sus.

| Bă_Adyy_2000 a răspuns (pentru costymaximus):

Ma poti ajuta si pe mine sa fac niste upgrad-uri?