| RAY a întrebat:

Ce laptop de gaming aveti?

11 răspunsuri:
| RAY explică (pentru InstructorulTauDeFitness):

Ce model?

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru RAY):

F550J

| RAY explică (pentru InstructorulTauDeFitness):

Il cureti des de praf si pasta termo? de joci mult pe el?

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru RAY):

Il curat cand deja are un aspect neplacut laughing Pai nu pot sa zic ca ma joc mult, ca durata ma joc putin dar rupe de exemplu Call of Duty Infinte Warfare sau Advanced Warfare. Procesorul nu se infierbanta tare dar daca nu ai windows-ul recomandat de companie atunci apar multe bug-uri.

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu imi plac laptop-urile

| T0T a răspuns:

Nu am laptop de gaming. De fapt nu aș suporta să mă joc pe laptop. Dacă nu e un ecran de cel puțin 25 inch eu nu mă simt bine ca să mă joc sau să văd filme sau meciuri. Oricum un laptop poate fi mai ieftin decât să îți iei un pc și poate e mai de viitor mai ales că am fost plăcut surprins de anunțul celor de la Facebook care vor să facă ochelari de realitate virtuală, numiți Oculus GO, deci practic nici nu vei mai avea nevoie de monitor(desigur, rămâne de văzut cum o să mă simt eu cu ei și cât de ok se va vedea pe ei). Mai avem de așteptat până în 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=k3tLbxMKUyQ

| RAY explică (pentru T0T):

Si tu astepti si eu astept

| T0T a răspuns (pentru RAY):

De fapt am citit că nu vor avea nevoie nici de telefon nici de pc. Acum mă întreb cum vor funcționa mai exact. Rămâne de văzut.
Cât despre laptop-ul de gaming e o soluție pe care o foloseau niște amici, să conectezi la acesta un monitor, dacă vrei să vezi mai clar, mai mare. Însă sunt și rămân fanul computer-ului căci pot să îmi schimb componentele când și cum am eu chef și e mai simplu de reparat.

| RAY explică (pentru T0T):

Eu am mers pe laptop ca e portabil si numai am atatea cabluri, rar ma joc gta 5, left for dead, fifa atat

| T0T a răspuns (pentru RAY):

E bun pentru portabilitate, însă pentru asta nu îmi trebuie cine știe ce laptop că dacă am nevoie de funcțiile lui am nevoie la facultate unde trebuie să lucrez ceva, sau într-o excursie ca să descarc poze pe el sau altceva minor. Nu aș sta să mă joc pe ele dacă sunt plecat.