| Tamasnorbi a întrebat:

Ce laptop sa iau sub 2000 de lei?
M-am gandit la Dell Inspiron 3567, sau la HP 250 G5. Care este mai bun, sau sunt alte mai bune la pretul asta?

2 răspunsuri:
| amigo2221 a răspuns:

Salut! este bun si dellu pentru filme, peze si documente dar daca vrei un pc de gaming mai bine iti iei un calculator!

| RzV28 a răspuns:

Depinde in primul rand pentru ce doresti sa il folosesti. Ceva pana in banii aia eu as zice sa te orientezi spre HP, dupa parerea mea una dintre firmele cele mai bune in laptopuri. In primul rand toate din marca lor au un aspect placut. Daca vrei ceva cat de cat puternic orienteaza-te spre un procesor I5, foarte bun si pentru unele jocuri mai noi si perfect pentru filme si navigat pe net. Iti recomand sa cauti unul SH si poti gasi pana in 2000 lei unul foarte bun si bine intretinut, daca vrei nou in banii astia gasesti ceva simplu pe care sa il folosesti doar pentru lucruri simple. Daca vrei pentru ceva ce consuma mai mult iti recomand ceva SH mai puternic. Eu am un HP I5 luat SH si e foarte bun pentru editare video care consuma foarte mult din procesor la alte sisteme si duce perfect jocuri precum Fifa 14, ETS2 la setari maxime. Poate duce si jocuri mai actuale dar nu am incercat eu.