| ASDW4LIFE a întrebat:

Am un Dell Inspiron 3551 ca laptop si as vrea sa stiu ce componente pot ii schimbate cu unele mai bune.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hard =ssd
memoria ram
unitatea optica
se poate si cpu

| NLS a răspuns:

Ce procesor are?
Daca e Pentium N3540 sau ceva asemanator pe socket BGA1170, e "sudat" de placa de baza, asta insemnand automat ca NU poate fi schimbat in nici un fel.

Poti upgrada memoria RAM, pana la cantitatea maxima permisa de placa de baza (studiaza specificatiile tehnice de pe pagina producatorului laptopului),
si mai poti pune un SSD (tine cont totusi ca anumite modele de controllere din SSD-uri au probleme cu hardware-ul foarte vechi, si nu vor functiona. Oricum, merita sa incerci, in cel mai rau caz il folosesti intr-un PC sau il vinzi.)