| Daniel26 a întrebat:

Ce model de HDD trebuie sa cumpar pentru a-l inlocui pe cel existent al unui laptop Toshiba Satellite, model 1M4? Cateva caracteristici sunt prezentate aici: http://icecat.ro/......31719.html Referitor la HDD, observ ca se precizeaza: Total storage capacity: 120 GB, Host interface: SATA, Hard disk rotational speed: 5400 RPM Ce model trebuie sa cumpar pentru a inlocui HDD-ul existent? Doresc sa-l inlocuiesc deoarece observ ca laptopul se misca mai greoi, iar softul HDD Santinel zice ca Stare Hdd: 96%, cu 2 sectoare defecte pe suprafata discului. Ce ma sfatuiti sa cumpar? merci.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Mai mult costa Hard Disk-ul decat face laptopul.
Iti recomand sa cumperi SSD : http://www.pcgarage.ro/ssd/a-data/pro-sp900-series-128gb-sata-iii-25-inch/

1 răspuns:
| Daniel26 explică (pentru CPAElites):

Cam asa este. Il am din 2007 si n-am avut probleme. Acum da semne vizibile de uzura, cum e de asteptat. Ar cam trebui inlocuit, insa pana reusesc acest lucru, poate-i schimb hdd-ul. Multumesc mult pentru recomandare.