| IonuțGabriel1305 a întrebat:

Ce parere aveti despre Huawei p9 lite mini? Merge bine? Face poze ok?

2 răspunsuri:
| UserulAnonim a răspuns:

Eu zic sa te mai gandesti in privinta alegerii unui telefon mai ales daca te intereseaza atat de tare calitatea camerei foto.
Huawei este un telefon foarte bun din toate punctele de vedere, dar camera poate fi de 20 MP ca abia sa vada la distanta (China).
Samsung face poze de calitate, iPhone-ul le face rapid, Huawei are multi MP, dupa cum am spus dar nu tot timpul impresioneaza.
Alte telefoane chinezesti, de asemenea specificatii bune, si chiar telefoane bune, dar camera nu e punctul lor forte.
ZTE Axon 7 are camera de 20 iar mini-ul de 16 si nu fac poze chiar stralucite dar au sunet exceptional.
Dovada ca orice avantaj are si un dezavantaj.
Daca vrei sa iti face poze realistice ia-ti un aparat de fotografiat, nu e atat de scump cum te-ai astepta.
Allview face poze frumoase, dar in conditii de lumina naturala. LG se comporta cam la fel, prezinta purici pe ecran la fotografii, alte firme nu am incercat.
Eu zic sa privesti si alte aspecte cand alegi un telefon, nu doar camera foto, numai bine!

| IonuțGabriel1305 explică (pentru UserulAnonim):

Nu prea ma intereseaza camera foto, am intrebat doar de curiozitate sa vad cum se descurca. Multumesc pentru raspuns!