| teemo2000 a întrebat:

Ce parere aveti, Huawei P9 lite 2017 sau P10 lite. Nu este mare diferenta, stiu. Ma gandeam la P10 lite, dar totusi cer si un sfat.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Salut!
Ambele smartphone-uri sunt de top, performante și oricând "dispuse" sa mulțumească cumpărătorul. Exista câteva diferențe dintre cele 2 :
Huawei P10 lite vine echipat cu un procesor kirin 668, pe când p9 lite folosește o versiune mai veche 655. Este o diferența insesizabilă cum am mai spus, maxim 2 frame-uri.

Huawei p10lite se găsește și-n varianta de 4g ram, pe când p9 doar 3g ram.

Memoria de stocare al p10-lui este de 32g, iar p9 utilizează doar 16 g.

La capitolul captura, Huawei P10 lite este învingător. Camera selfie are senzor auto-focus, iar cea din spate este mult mai performanta, deoarece poate urca la 60 frame-uri pe calitate 1080p, pe când p9 doar 30.

De aici, poți să deduci care este mai bun.
Alege cu încredere p10 lite!

1 răspuns:
| NoLongerInUse a răspuns:

Eu am P10 lite si merge foarte bine, sunt foarte multumit de el. :-)