| GabrielKOWALSKY a întrebat:

Ce pot face sa se auda mai tare la casti din pc, inainte se auzea bine, acum la volum maxim 100% se aude incet, e de vina driverul?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate sa fie driverul, un virus sau chiar placa audio. Numai cineva care vede sa faca setari poate sti.

| GabrielKOWALSKY explică (pentru Salontanul):

Am uitat sa precizez ca se aude doar in casca dreapta

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru GabrielKOWALSKY):

Poate fi si casaca defecta. Sau in loc de setare stereo a sarit pe mono. Ti-am spus: numai cineva care vede. Noi nu te putem ajuta.

Bula
| Bula a răspuns:

Dai dubluclick pe iconita de volum din Taskbar, va aparea Mixerul audio.
Verifica reglajele de volum pe canale in timp ce se aude muzica, inclusiv reglajele de balance (stanga-dreapta), sa fie fiecare la centru.
Daca totul este OK, atunci incearca si cu o alta casca sau difuzor.

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă merge doar o cască, e mai mult ca sigur problema la căşti.La firele alea.