| Nan11 a întrebat:

Ce putere de rezistenta ar trebui sa aiba difuzoarele pentru o statie de putere de 2x100w rms cu mixer. As vrea o incinta cu un difuzor de bas iar cealalta cu unul de voce si o goarna. Multumesc! ????

1 răspuns:
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

De ecemplu faca statia ta are 4 ohm difuzorul trebuie sa fie neaparat tot de 4 ohm ori mao mare dar ii scade din putere.
S-au daca ststia are 8ohm
, difuzorul trebuie sa fie tot de 8 ohm, sa nu cumva sa pui de 4 ohm, risyi sa bubui finalii statiei.
Bafta