| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Ce sa imi iau? Ochelari VR sau Smartwatch? De ce o sa ma folosesc mai mult? Nu am un buget anume.

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Mai inainte de toate pentru a achizitiona ochelarii VR iti va trebuie un telefon din 2016, care sa aiba giroscop si sa poti vedea videoclipurile la 360 de grade!
Un smartwatch nu merita achizitionat la un pret mic, pentru ca sunt de calitate proasta si cu o autonimie scazuta, adica ai sa stai numai cu el in priza la incarcat!
Deci daca nu ai un telefon care sa aiba giroscop cu siguranta nu vei achizitiona ochelarii VR pentru ca vei sta cu ei in dulap, iar pentru un smartwatch ar trebui sa fie un ul la unpret de peste 150 de lei!
Sper ca te-am ajutat, si ai inteles principiile!

9 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Smartwatch

| AliaIoana a răspuns:

Eu mi-as lua ochelari VR, dar acum e alegerea ta... Ce iti doresti mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smartwatch-ul mi se pare aiurea. Eu tot astept sa mai treaca un an 2 sa imi cumpar acei ochelari virtuali. Am jucat un joc acum un an parca si mi s-a facut rau laughing, asa ca am zis sa mai astept putin sa mai avanseze tehnologia. Au promis astia ca in viitorul apropiat nu o sa mai fie problema asta.

| Cîndea_Cristi_1989 a răspuns:

Smartwatch-ul, mie cel putin, mi se pare o prostie. Adica la ce sa iti mai trebuiasca inca un ecran la telefon (mai mic, si mai slab), ochelari VR nu sunt cu mult mai buni (o sa te plictisesti de ei intr-o saptamana) dar totusi ei iti ofera o experienta mai deosebita.
Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| nopainkiller a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

In mare parte toate smartphonurile noi au giroscop... dar poti afla prin doua metode... una ar fi sa cauti modelul telefonului pe net si sa vezi, a doua descarca aplicatia de pe magazin play Antutu Benchmark si vezi la detalii!

Răspuns utilizator avertizat
| nopainkiller a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Sau daca iti gasesti telefonul in lista de mai jos inseamna ca telefonul tau are giroscop!
Telefoane cu giroscop!
Apple iphone 5 / 6 / 7

Apple iphone plus 6 / 7

Allview x3 soul plus

Allview p8 energy pro

Allview p8 energy

Allview x3 soul pro

Allview x3 soul

Allview x2 soul xtreme

Allview x2 soul pro

Allview x2 soul

Allview x2 soul mini

Allview x1 xtreme

Allview x1 xtreme mini

Allview v1 viper s4g

oneplus 3 / 2 / x / one

doogee f7 pro

doogee f5

vernee apollo lite

vivo xplay 5

le eco le max 2

Asus zenfone 3 deluxe

LG Nexus 5x

LG optimus g pro

LG g2

le g3

LG g4

LG g5

LG v10

LG v20

LG g flex 2

LG Nexus 4

LG g pro 2

meizu m2 note

meizu m2

Samsung galaxy alpha

Samsung galaxy s3

Samsung galaxy s4

Samsung galaxy s4 active

Samsung galaxy s5

Samsung galaxy s6

Samsung galaxy s6 edge / plus

Samsung galaxy s7

Samsung galaxy s7 edge

Samsung galaxy note edge

Samsung galaxy note 3 n9005

Samsung galaxy note neo

Samsung galaxy note 4

Samsung galaxy note 5

Samsung galaxy note 7

xiaomi mi note

xiaomi mi 5

xiaomi mi4c

xiaomi mi 4 i

xiaomi mi 4s

xiaiomi mi 3

xiaomi mi max

xiaomi redmi pro

xiaomi redmi note 4

xiaomi redmi note 3 pro

xiaomi redmi note 3

xiaomi redmi note 2

xiaomi redmi 3 s

xiaomi redmi 3x

Lenovo moto z

Lenovo k900

Lenovo k3 note

Lenovo k4 note

iocean z1

Alcatel idol 4jiayu s3

HTC 10

HTC butterfly 2

HTC butterfly s

HTC one

HTC one m9

HTC one a9

HTC one m8 (variante)

HTC desire eye

yota phone / 2

elephone p9000 edge

elephone p20

Huawei mate 7

Huawei mate s

Huawei mate 8

Huawei p8

Huawei p9

Huawei p9 plus

huawey ascend p7

Huawei honor note 8

Huawei honor v8

Huawei honor 6

Huawei honor 7

meizu mx 6

vivo x5 pro

Sony xperia x

Sony xperia m5

Sony xperia z1 / z2 / z3 / z4 / z5 / premium

Sony xperia z ultra

oneplus one

Alcatel idol 4s

Huawei Nexus 6

Huawei Nexus 6p

umi plus

umi super

umi max

umi emax mini

ulefone future

Asus zenfone 2 / 3 (variante)

lumia 950 xl

meizu mx 4 pro

Motorola turbo droid 2

Motorola moto x

zte axon elite

zte axom max

zte z9 nubia

meizu m3 max

meizu m1 note

| Tamberella a răspuns:

O sa te folosesti mai mult de smartwatch, in opinia mea. Ochelarii VR sunt cool, dar se foloseste mai mult in timpul liber, pe jocuri etc.