| KaanNoah a întrebat:

Ce se intampla daca in loc sa închid televizorul de la telecomanda, il scot din priză? Adica daca fac asta in fiecare zi

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai când îl închiși din telecomanda intra in stand by asa tv se stinge de tot, economisești curent

http://www.youtube.com/watch?v=u9KxE4Kv9A8 si ajuti mediul inconjurator

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De care televizor ai? Cu tub? Sau smart?

| edit28 a răspuns:

Sunt curios de ce ai face asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, în afară de faptul că economisești curent.

| MihaiPavel21 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic cu televizorul, doar economisești curent.Dar dacă televizorul tău e ieftin/chinezărie să nu-l strici pentru că nu ține mult.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Daca tu in loc sa inchizi televizorul din telecomanda lui il scoti din priză, blochezi releul care este raspunzator cu stand byul tv ului, si odată blocat, acel releu trebuie inlocuit deoarece televizorul nu mai poate fi oprit din telecomandă, ci doar scos din priză, va afecta si memorarea posturilor tv.Dar de ce nu il incizi din telecomanda lui? Este mult mai ușor decat sa te dai jos din pat si sa il scoti mereu din priză.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, cum ar fi sa te trezeasca pe tine dimineata cineva cu un pumn in gura, dar invers. Cum sa nu se intimple mai nimic, tu te gindesti un pic? Atunci de ce naiba au mai pus idiotii aia buton de on/off pe orice, ma rog? Ca aveau prea multe butoane pe stoc?

| Simpatic a răspuns:

Dar de ce nu ai inchide televizorul din telecomanda? apoi daca vrei il poti scoate si din priza.
Nu cred ca rezista niciun dispozitiv la a fi scos din priza in fiacre zi fie fara sa fie inchis din buton in primul rand.
Gandeste-te ca e ca si cum ai opri o masina cand inca este in miscare, o data nu se intampla nimic dar cand faci asta zilnic da se intampla ceva si anume se defecteaza.
La fel va fi si cu televizorul, in final se va defecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Măsoară-ți cuvintele când vorbești cu mine, că nu te-am născut eu. Needucatule, să îți fie rușine!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hahaha, FDR, mor de rusine.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionut1492):

Atunci DE CE MAI ARE ON/OFF? Bai, voi ginditi oleaca?

| xerxes1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Butonul este o masura de siguranta, telecomanda o comoditate.Omul a intrebat ce se intampla daca il scoate direct din priza.
Ei bine nu se intampla nimic.
Producatorul s-a gandit si la penele de curent.
Tu in schimb nu prea gandesti.
Nu intamplator vor astia sa te aleaga prostul site-ului.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xerxes1):

Mdah, masura de siguranta. Scos/bagat din priza = socuri electrice. Bine ca sinteti voi destepti.

| Digikey a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cand te gandesti ca exista exemplare care l-au propus userul anului. Poate prostul satului, pardon site-ului.

Răspuns utilizator avertizat