| TomyBrave2019 a întrebat:

Ce se intampla dupa ce expira free trail-ul de la ProtonVPN de 7 zile?

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Daca nu ai introdus niciun card, dupa ce expira trialul iti va ramane versiunea gratuita, limitata.

10 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

O sa iti ia bani de pe card. Daca nu ai adaugat un card, nu o sa se intample nimic, ori platesti ori nu mai folosesti

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa-ti pui credit cardul sau contul bancar, ca sa-ti ia bani din el si sa te lase sa folosesti VPN-ul pe viitor.
Daca nu pui niciunul, contul se blocheaza si nu-l mai poti folosii.

| TomyBrave2019 explică (pentru Violleta2022):

Dar cum e cu varianta free? Nu pot sa o selectez pe aia?

| TomyBrave2019 explică (pentru Mirel4412):

Dar cum e cu varianta free, Nu pot sa o selectez pe aia?

| Violleta2022 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Poti, dar este valabila doar 7 zile.
Acum nu stiu cum este setat, daca trebuie sa pui credit card de la inceput, sau il poti pune la sfaristul celor 7 zile, putand sa anulezi subscriptia daca nu ami doresti sa o folosesti. Atentie, in ziua a 7-a tis e retrag banii, daca ai contul deja pus acolo, deci te poti retrage in ziua a 6-a sa nu se faca retragerea banilor automat.

| LPCTSTR a răspuns:

Daca nu ai introdus niciun card, nimic tie, vei fi limitat in termeni de servere si functiilor lor (unele fara p2p, altele fara acces la Tor net').

| TomyBrave2019 explică (pentru Violleta2022):

Deci nu este o varianta free permanenta? Pe site scrie ca sunt 4 plans, si unul free cu mai putine feature-uri.

| TomyBrave2019 explică (pentru Skarr):

A, deci este permanenta daca nu am introdus cardul. Ok, am inteles. Multumesc!

| Skarr a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Pai poate ai luat alta varianta daca ai free trial. Daca ai luat varianta free inseamna ca e free. Am avut si eu proton odata dar l am sters dupa ce am facut ce aveam nevoie. Deci nu stiu exact. Dar daca n ai bagat cardul sau ceva asteapta sa treaga timp ul si vezi ce se intampla. Daca iti expira fa ti un cont pe alt email si mai ai inca 7 zile.

| TomyBrave2019 explică (pentru Skarr):

Nu am setat ce varianta sa imi iau cand mi-am facut contul, am avut cateva bug-uri si nu cred ca mi-a mai aparut.
Dupa 7 zile presupun ca va trece la varianta free pe tot timpul daca nu platesc.