| VreauMiere a întrebat:

Ce sisteme de operare folosesc japonezii? Au un sistem de operare propriu (pentru PC)?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Omoikane este un sistem de operare bazat pe Debian. Debian GNU/Linux este un sistem de operare compus din software liber, si o distributie populara si foarte influenta intre distributiile GNU/Linux.
De altfel, majoritatea sistemelor de operare sunt variante de Windows sau Linux.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosesc si ei ce folosete restul lumii, Windows, Linux, Mac

| CPAElites a răspuns:

Red Star 3 Folosesc Cei din Coreea de Nord! rolling on the floor

| VreauMiere explică (pentru suntserios):

Si dintre linux, mac care este mai bun? Si din ce tari sunt?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru VreauMiere):

Nu exista sistem de operare mai bun sau mai prost, exista sistem de operare potrivit nevoilor tale. Mac e sistemul de operare al celor de la Apple, Linuxul e folosit in programare, servere samd

| RAY a răspuns:

Depinde ce anume au, daca au desktop /laptop windows /linux, daca au cumparat de la Apple O.S