| Paeki a întrebat:

Ce telefon ați recomanda dintre un Xiaomi mi A1 și Huawei honor 9 lite?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Depinde pentru ce il vrei:
Ambele sunt bune pentru Facebook, internet si apicatii uzuale.
Xiaomi:
-Android stock, va rula impecabil.
-Jocurile vor rula mai bine decat pe Huawei, chipset-urile snapdragon sunt in general mai bune in gaming fata de orice alt chipset, puterea e in cipurile grafice din ele pe nume adreno.
-Filmeaza 4k si camera de pe spate(ma rog, camerele ca sunt 2) sunt mai bune pe timp de zi, culori vii, plus ca ai si Bokeh effect.
-USB Type-C
Huawei honor 9 lite:
-Personal imi place design-ul.
-Cele 2 camere de pe spate sunt mai bune pe timp de noapte
-Daca iti plac selfie-urile, cele 2 camere de pe fata te vor asigura.
-Ecran cu aspect 18:9, adica poti vedea mai multe pe verticala:pagini web, cand n-ai ce face si dai scroll pe Facebook, injuraturi de la vecinu' pe whatsapp si tot asa.
Singura problema va fi ca majoritatea videoclipurilor sunt 16:9 deci nu vor fi pe tot ecranul.
De aici e decizia ta.

3 răspunsuri:
| SkenWell a răspuns:

Huawei

| Paeki explică:

Mulțumesc mult ☺️

| PainTech a răspuns:

Am Xiaomi Mi A1. Complet multumit.
Nu am experimentat cu Huawei Honot 9 L.