| Dragos005 a întrebat:

Ce update la procesor as putea sa-i fac unui laptop Lenovo G50-80? Modelul actual este Intel Core I5-5200U 2.20GHz.

6 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Update? adica poate doar sa faci overcloking la 2, 7 dar ai nevoie de o racire foarte buna nu recomand fara sa ai macar o racire serioasa si fara sa citesti sa te documentezi si sa fi sigur de riscurile la care te dispui cand faci overcloking.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,
Aveam impresia ca procesorul e lipit de placa la Lenovo.

Daca da, nu faci nici un update.

Poti verifica?

| sltlp a răspuns:

Ca si Upgrade, poti cumpara un SSD(chiar merita) si eventual sa mai adaugi ram.

| Dragos005 explică (pentru sltlp):

Asta am si facut...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca ai vrut sa zici upgrade. Update se face la softuri. Procesor poti sa pui Intel Core i7-4600U @ 2. 10GHz: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-4600U+%40+2.10GHz
Socketul este lipit si schimbarea se poate face intr-un atelier. Ideea este ca nu se prea incurca nimeni necesitand scule speciale. Poate prin Bucuresti!

| K0sti a răspuns:

Da da, tu crezi ca laptopul e desktop...