| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cine ma poate ajuta, cand imi deschis laptopul imi apare asa si orice as selecta la fel apare
https://imguh.com/image/qpNiX

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Apare asa cand a fost oprit intr-un mod incorect (adica nu-l opresti scotandu-l din priza). Sau atunci cand se blocheaza si il opresti fortat apasand lung butonul de oprire.

Bula
| Bula a răspuns:

Calculatorul a fost oprit "brutal", fortat (nu prin procedura de oprire din meniul Start".
Pur si simplu astepti 30 secunde (cat contorizeaza inapoi) sau apesi tasta Enter.
Daca nu porneste astfel (iti da pe urma ceva eroare sau se restarteaza), atunci problema se complica si este nevoie de mai multe cunostinte, poate chiar si de re-instalarea Windows-ului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E stricat Windowsul sau HDD-ul. Incearca sa-l reinstalezi!