| anonim_4396 a întrebat:

Cand deschid laptop-ul imi apare o eroare(inainte sa porneasca windows-ul). Eroarea arata cam asa : https://www.dropbox.com/s/ijpbbspmphej31e/DSC_0150.jpg
https://www.dropbox.com/s/wjjyzy67spxpwsq/DSC_0152.jpg
Tin sa mentionez ca am instalat batman arkham asylum, laptopul(procesorul) s-a incalzit foarte tare si l-am scos din priza pentru ca se blocase si jocul, tot si nu am stiut ce sa-i fac. Dupa l-am deschis si a aparut aceasta eroare si astept vreo 5 minute pana dispare si se deschide laptop-ul normal. Va rog cine ma poate ajuta? Dau funda+vot.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in BIOS (restarteaza calculatorul) in functie de diferitele placi de baza se intra apasand una din tastele: Dell/Delete, F2 sau F10, in cazul in care nu esti sigur poti sa le apesi si pe toate o data. Dupa ce ai intrat in Bios da click pe meniul Boot si alege prima optiune de bootare ca fiind HDD-ul. Salveaza si iesi din Bios cu F10.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

In primul rand ca aia nu e eroare, in al doilea rand ca sa nu mai stai sa astepti, apasa tasta "Esc" cand iti apare mesajul si atunci trece mai departe!