Salontanul
| Salontanul a întrebat:

Cine se pricepe bine la Linux?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu era mai simplu să spui exact ce anume ai nevoie? Sigur primeai măcar un răspuns până azi...

Salontanul
| Salontanul explică (pentru mihai69):

Sunt mai multe probleme. Era prea mult ca sa scriu aici.

| mihai69 a răspuns (pentru Salontanul):

Atunci, ia-le pe rând.
Așadar... #1 =?

Salontanul
| Salontanul explică (pentru mihai69):

Am luat un adapter WiFi si nu-l pot instala. Am incercat si cu Ubuntu si in Linux Mint Mate (cel in care lucrez acum). https://bit.ly/3mWuZge

| mihai69 a răspuns (pentru Salontanul):

Mda... ce să spun?!? Cu asta chiar nu știu ce să spun, măcar dacă ai ști cu ce cipset e făcut, să cauți modulul pentru kernel.
De ce nu ai ales un adaptor mai standard?

Salontanul
| Salontanul explică (pentru mihai69):

Realtek rtl8811au. L-am instalat. Acum cum sa-l fac sa lucreze? Sa creez o retea fara fir?