| anonim_4396 a întrebat:

E cineva aici care sre si se pricepe la linux ubuntu? Am un calculator mai..vechi de 512 MB ram si as vrea sa stiu ce linux ubuntu se potriveste, Si daca nerge bineinteles.

Răspuns Câştigător
| djdani2010 a răspuns:

Linux ubuntu, este un sistem de operare dificil, incurcat :)
Daca nu prea te pricepi la calculatoare, nu iti recomand acest sistem, mai degraba windows xp ( 7 nu iti merge)
Ca sa iti raspund la intrebare, da iti merge :
http://ubuntu.ro/descopera/cerinte-de-sistem/

| anonim_4396 explică (pentru djdani2010):

Ok,multumesc,am deja sp 3 pe el dar dac de luna aceatsa am inteles ca nu se mai ofera suport pentru xp, ce fac? Calculatorul e vechi si win 7 sau 8 nu ruleaza pe el.

| djdani2010 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se mai ofera suport in sensul ca nu se vor mai face actualizari (updateuri) pentru windows xp happy