| AndaAlexandra a întrebat:

Cine se pricepe la tablete?
Am niste jocuri instalate pe ea si cand intru pe magazin play sa imi mai descarc ceva, nu ma lasa. Imi spune ca nu am spatiu suficient. Am tot sters din jocurile pe care le aveam deja dar tot aceeasi chestie imi spune. Am cumparat si un card de memorie de 16 GB si tot nu merge. Nu inteleg ce se intampla si cum pot sa imi descarc si alte jocuri.

Răspuns Câştigător
| Pandaaaaaaaa a răspuns:

Du te la setari, manager de aplicatii si cuta in lista aia magazin play, apesi pe el si dai pe dezinstalare actualizări si apoi intra in el.
Imediat cum descarci un joc te duci la manager de aplicatii si il muti pe cardul de memorie.

4 răspunsuri:
| Arian_Ady_Si_Lory_1980 a răspuns:

Inchide tableta si deschide-o din nou. Mie mi-o mers

| Amiliawendy a răspuns:

Încearcă sa ti transfera jocurile pe card

| blackwolf906 a răspuns:

Nu iti da voie sa instalezi nimic deoarece nu ai spatiu de stocare.Da am citit ca ai cumparat un card de memorie dar e in dependenta de modelul tabletei daca poti sau nu instala/muta jocuri sau aplicatii pe card. In mod normal pe card poti stoca doar pozele si muzica. Un mic pont ar fi sa instalezi Clean Master si sa stergi memoria cache si fisierele inutile (metoda semi-usoara) sau poti sa o stergi singura din setari.