CONCURS: Care e gadget-ul tau preferat?

Fiecare dintre noi foloseste zilnic cel putin un aparat care-i face treaba si viata mai usoara, mai placuta sau pur si simplu mai distractiva. De la gear de gaming la ceasuri desprinse din filmele sci-fi sau vreo plita fabuloasa cu inductie, ceva tot trebuie sa stea pe primul loc in topul preferintelor personale.

Ca sa exploram acest domeniu, va invitam la un concurs alaturi de prietenii de la evoMAG.ro. Tot ce trebuie sa faceti este sa ne spuneti care e gadget-ul vostru preferat si de ce.

Apoi noi va premiem cu 3 vouchere de 300, 200 si 100 de lei, dar si 3 stick-uri USB de 4GB de la Intel, toate oferite de evoMAG.ro.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie. Apoi anuntam castigatorii. Cele mai interesante 3 raspunsuri isi vor adjudeca voucherele, iar stick-urile vor fi acordate prin tragere la sorti.

Mult succes!

196 răspunsuri:
| chrissa79 a răspuns:

Sunt mai multe, si toate au calitatile lor incontestabile, insa cred ca cel care intruneste cele mai multe cerinte este Iphone (iti ofera acces la nenumarate aplicatii, navigare web oriunde, fara a fi nevoie sa cari un ditamai laptop-ul dupa tine etc, etc

| Mihaela_Daniela_Fedeles_1971 a răspuns:

Laptop-ul.Deoarece pot sta comod acasa sau pot sa l iau cu mine, pot gasi pe el cam tot ce mi doresc ca sa-mi ocup timpul.

| freddie a răspuns:

Samsung Galaxy S4 deoarece fata de alte telefoane vorbim despre un telefon mai subtire de 136.6 x 69.8 x 79 mm si 130 de grame, cu o memorie de 2GB RAM, care poate fi achizitionat cu un spatiu de stocare de 16/32/64 GB, plus un spatiu micro SD de pana la 64 GB.

Bateria, un punct sensibil pentru multe smartphone-uri, va fi de 2600 mAh, iar displayul va avea 4.99 inch Full HD Super AMOLED de 441 ppi, la o rezolutie de 1920 x 1080. La nivelul camerelor foto - video, Galaxy S4 va avea o camera principala de 13 MP si una frontala de 2 MP, iar pentru cei care vor viteza cand navigheaza, acest telefon va suporta atat retele 3G, cat si 4G LTE, cu viteze de download de pana la 100 MP si upload de pana la 50 MB.

| Ivi_Evelina_1986 a răspuns:

IPHONE 5, este smart, aplicatii folositoare pe el

| Anka_Ankka_1986 a răspuns:

Laptop. Varianta portabila a unui pc. happy

| costelsilviu a răspuns:

Tableta Allview Alldro Speed DUO:
+ pretul foarte mic
+ Capacul spate este din aluminiu
+ Destul de slim ca grosime
+ Rezolutie suficienta 1280x800
+ Densitate pixeli 216 ppi
+ Culori naturale vs. OLED
+ Rapida

| Generalul a răspuns:

Folosesc de vreo 2 ani un mouse R.A.T. 7 si pot spune sincer ca nu as mai putea pune mana pe alt "soarece" dupa experienta asta. Cel mai important avantaj il reprezinta faptul ca il pot customiza exact dupa preferintele mele (greutate, aripioarele laterale, dpi pana la 5200 etc) in asa fel incat sa nu ma doara mana si sa am performante maxime. Este un gadget esential pentru mine pentru ca folosesc calculatorul atat pentru job-ul meu cat si pentru divertisment.

| Mircea_Sasarman_1957 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este mouse-ul wireless, care imi da libertate de miscare si ma face sa ma simt ca un adevarat navigator modern prin oceanele internetului.

| Opink a răspuns:

Iphone 5s pentru tehnologia cu amprenta

| Otto76 a răspuns:

Telefon Mobil HTC One Dual Sim, Procesor Quad-Core 1.7 GHz, Super LCD3 Capacitive Touchscreen 4.7", 2GB RAM, 32GB Flash, Wi-Fi, 3G, Android 4.1.2 Jelly Bean (Argintiu) - DEOARECE: imi place sa fiu in ton cu tehnologia si pentru ca este DUAL SIM, ceea ce imi este de un real folos

| agnesmaryo a răspuns:

In aceasta lume-n care,
Romanul nu are
Bani nici de mancare,
Este insa-n pas cu moda
Si se poarta cu tableta,
Pe la scoli, pe la serviciu
Toata lumea a prins viciul!
Nu conteaza daca esti director
Sau un biet maturator,
Trebuie neaparat sa ai
O tableta, un smartphone!
Nu conteaza de-ai nevoie
Sau nu ai de-asa ceva,
De-ti impune moda scumpa,
Trebuie sa fii in pas cu ea.
Ce conteaza ca nu stim,
Romaneste sa vorbim?
Avem touch, avem wireless,
Trece ziua fara stres.
O tableta am si eu,
Si sta-n geanta mea mereu!
O port unde am treaba,
C-are portabilitate draga,
Iar c-un gadget asa,, tare"
Inspiratia-i mai mare
La scris poezii si basme,
Roamne si drame!
Fiindca le tastez rapid
Atunci cand imi vin in gand!

| Vlad009 a răspuns:

Este adevarat ca unii dintre noi folosesc zilnic un aparat sau altul, care sa ne faca viata mai usoara. Pentru cativa, insa, un TV-ul proaspat lansat sau un iPhone 5 nu mai reprezinta de mult o prioritate. Aparatul care le insenineaza zilele de daruire, readuce insasi viata in inimile celor aflati pe marginea prapastiei. Pentru medicii salvatori de urgenta, aflati in permanenta miscare la interventii, defibrilatorul, un aparat atat de rece si impersonal este cel mai bun prieten.

| Daliu_Monica_1979 a răspuns:

Mie tableta mi se pare cel mai tare gadget al momentului, pentru ca poate inlocui extreme de multe alte echipamente: desktop PC, laptop, consola de jocuri, telefon, agenda, ebook reader, poti urmari filme, asculta muzica si toate acestea cu oriunde si oricand. Mobilitatea, dimensiunile reduse si faptul ca poate face atat de multe face din tableta cel mai tare gadget al momentului!

| Lebada_Lacramioara_1972 a răspuns:

Laptop-ul, deoarece l-am primit cadou.

| Dorutu_Doru_1988 a răspuns:

Am un Samsung galaxy note 2 de care imi este foarte drag.In sensul ca este tot ceea ce mi-am dorit de la un smartpone.claritatea pozelor in care imi pastrez toate amintirile placute alaturi de cei dragi,procesorul care ma ajuta la fiecare aplicatie care ruleaza fara probleme,designul care ma da pe spate, aplicatiile care ma surprind neincetat si care in fiecare zi descopar altceva, ecranul care te duce cu gandul la o mini tableta, dar este un telefon foarte performant, pen-ul care poti sa face tot ceea ce ti trece prin cap cu el (fie poze personalizare, fie documente etc)claritatea superioara a ecranului si camerei.este absolut fantastic.

| Traian_Anton_1979 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este Ipadul

| axelyno a răspuns:

Samsung galaxy s 3 pentru ca detine o multime de functii si un design atragator

| Andrey_Best_1994 a răspuns:

PC-ul, pentru ca alt device nu am.

| Alexandru_Ivanus_1971 a răspuns:

Wii u are gamepadul e ca o tableta cu butoane

| Gal_Alina_1976 a răspuns:

Tableta

| FlaviusHd a răspuns:

Gadgetul meu preferat este Samsung galaxy y

| Pitulice_Alexandru_1995 a răspuns:

Telefonul meu este cell mai important gadget...
Acesta este Vodafone 865 este un QWERTY / touchscreen Android smartphone care are un ecran 2.6 " QVGA. Acest telefon este simplu și ușor de utilizat. Include Android 2.3 ușor de utilizat, tastatura QWERTY pentru e-mail și mesagerie, o camera de 3MP, Bluetooth, muzica etc.

Apelarea & mesagerie
Mesaje PXT
- Trimite și primi mesaje ilustrate (MMS) prin telefonul mobil.
Client de e-mail
- Accesul e-mail în mișcare.

divertisment
navigarea pe web
- Vezi pe web de pe telefonul mobil
music Player
- Ascultați muzica de pe telefonul mobil.
FM Radio
- Ascultați în timp ce radio FM în mișcare.
Camera
-Pastrativa toate amintirile frumoase cu camera de 3, 2 mp
cameră video
- Înregistrați clipuri video scurte pe telefon și le trimite la un alt mobil sau la o adresă de e-mail
Jocuri mobil
- Ai chef de omorat timpul? Juca jocuri de pe telefon.

conectivitate
3G extins
- Acest aparat acceptă Vodafone acoperire extinsă 3G (3G peste 900MHz)
3G de bandă largă
- Acest aparat are suport pentru Vodafone 3G Broadband (3G HSDPA)
Bluetooth
- Tehnologia wireless pentru a se conecta la alte dispozitive Bluetooth
Wi-Fi
- Wi-Fi (Wireless Network) compatibil.
GPS
- Global Positioning System
USB
- Se conectează la dispozitive printr-un cablu USB
Calendar și Contacte Sync
- Sincronizează Calendar & legatura cu computerul

alte caracteristici
memorie extensibilă
- Stocarea de muzică, fotografii, clipuri video și date prin creșterea capacității de cardul de memorie.
ceas deșteptător
- Ceas cu alarmă încorporat

| Bors_Ioan_1966 a răspuns:

Data fiind situatia financiara a familiei mele eu folosesc calculatorul si ma"minunez" de minunile tehnolgice existente pe piata si comercializate de evoMAG.ro."Ochii vad, inima cere, ce sa fac nu am puter-lovele"

| demeters a răspuns:

Desktopul PC este gadgetul meu preferat, pentru a juca cele mai noi jocuri aparute recent.

| andreea2121 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este iphone deoarece are are foarte multe aplicatii si nu este greu de folosit.Chiar daca nu am inca acest ''iphone'' mi-l doresc foarte mult si o sa il cumpar cat de repede posibil.Camera iSight de pe iPhone este una dintre cele mai bune camere din Romania, si chiar si din alte tari, facand poze artistice, si uimitoare!
Si nu in ultimul rand datoriata sistemului de operare IOS, care este cel mai avansat si stabil sistem de operare
Sper sa castig si succes tuturor :*!

| Puiu_Silvia_1985 a răspuns:

Tableta, deoarece beneficiaza de cateva avantaje mari: portabilitate, poti face poze, poti privi filme, asculta muzica, jocuri, face poze, citi carti. Si totul in buzunarul sau gentuta ta.

| Vasilescu_Ionel-Cornel_1974 a răspuns:

Laptop-ul meu este pe primul loc desi e cam batranel.

| Aluculesei_Brindusa_1967 a răspuns:

Calculatorul este preferatul meu si fara el as fi ca si moarta laughing

| hitman11 a răspuns:

Http://www.evomag.ro/......05072.html

Imi place acest gadget deoarece este practic, elegant, usor de purtat, esential in afacerea pe care o am de zi cu zi. Il recomand cu incredere.