| anonim_4396 a întrebat:

Cum activez Windows XP fara acel cod?

Răspuns Câştigător
| happykill a răspuns:

01. Apasa START
02. Cauta si apasa RUN
03. Scrie "regedit" si apasa "ok"

04. Click pe "HKEY_LOCAL_MACHINE"
05. Click pe "SOFTWARE"
06. Click pe "Microsoft"
07. Click pe "Windwos NT"
08. Click pe "Curent Version"
09. Click pe "WPAEvents"
10. In panoul din dreapta cauta "OOBETimer" si dai dublu click pe el.
11. Sterge toate valorile ce iti apar acolo
12. In locul lor copiaza: "FF D5 71 D6 8B 6A 8D 6F D5 33 93 FD"
13. Apoi apasa "ok"
14. In panoul din stanga, dai click dreapta pe "WPAEvents" apoi click pe "permission"
15. Apoi click "SYSTEM", apoi "Deny Full Control", apoi "ok"
16. Inchide toate ferestrele si dai restart la pc, acum trebuie sa fie activat.

4 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Nu poti. Acel cod este licenta si fara licenta nu il poti activa.
Funda?happy

| TheTh0r a răspuns (pentru happykill):

Baaaa,tu esti nebun? O mers eu mai aveam 11 zile pana expira!

| natrnunomi a răspuns:

Am un windows xp sp3 care instaleaza toate driverele.La unele calculatoare nu cere activare la altele da.Mi-l da pentru30 zile.Cum sa fac ca pe videotutorial nu am reusit.Respectul meu

| natrnunomi a răspuns:

Cum sa activez windows xp. Apasa START
02. Cauta si apasa RUN
03. Scrie "regedit" si apasa "ok"

04. Click pe "HKEY_LOCAL_MACHINE"
05. Click pe "SOFTWARE"
06. Click pe "Microsoft"
07. Click pe "Windwos NT"
08. Click pe "Curent Version"
09. Click pe "WPAEvents"
10. In panoul din dreapta cauta "OOBETimer" si dai dublu click pe el.
11. Sterge toate valorile ce iti apar acolo
12. In locul lor copiaza: "FF D5 71 D6 8B 6A 8D 6F D5 33 93 FD"
13. Apoi apasa "ok"
14. In panoul din stanga, dai click dreapta pe "WPAEvents" apoi click pe "permission"
15. Apoi click "SYSTEM", apoi "Deny Full Control", apoi "ok"
16. Inchide toate ferestrele si dai restart la pc, acum trebuie sa fie activat.
Sa ai bafta