| LoveeYouuSweety a întrebat:

Cum aflu ce placa de retea am? Daca imi ziceti programe cu care aflu componentele pc, precizati si unde in program sa intru adica, explicati pe intelesul "prostilor"!
Cum instalez placa de retea, dupa ce aflu ce placa de retea am, caut un river pe net special, sau ce?

5 răspunsuri:
| LoveeYouuSweety explică:

Driver pardonhappy

| odo89 a răspuns:

Cauta My Drivers Professional sau Driver Robot si rezolvi foarte repede problema cu driverul!

| LoveeYouuSweety explică (pentru odo89):

Da, si sa zicem ca l-am cautat, dupa aceea unde intru sa vad de ce driver am nevoie pentru placa de retea?

| baiatuucupizzza a răspuns:

Cel mai simplu daca nu gasesti supa spusele celorlalti incerci sa desfaci pc-ul si sa te uiti pe cip-ul de pe placa de retea ce iti arata un cod de ex RTL8190. Sau daca nu dai click dreapta pe my computer sectiunea manage apoi device manage si iti arata acolo placa de retea apoi cauti denumirea acesteia

| odo89 a răspuns (pentru LoveeYouuSweety):

Dai click dreapta pe my computer-manage-device manager. Aici cauti networks adapters, dai click dreapta pe placa ta de retea, proprietati-driver. Aici gasesti versiunea si numele. Daca nu, exact cum a zis colegul de mai sus, poti desface carcasa pc-ului, daca acesta nu este in garantie si poti citi numele placii de retea.