| Cristi9025 a întrebat:

Cum ar fi mai bine sa instalez windows-ul pe ssd m.2 si sa instalez cateva jocuri pe el si restul pe ssd sata III sau sa instalez windows-ul pe ssd sata III si jocurile pe ssd m.2?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frumoasa pisicuta, windowsul se instaleaza pe ssd, restul datelor pe hdd normal

| sltlp a răspuns:

Depinde de ssd clar, insa windows-ul e bine sa il pui pe ssd-ul mai rapid. Daca m2-ul e mai rapid(Teoretic asa trebuie sa fie, asta daca nu e un sata 3 mascat) atunci acolo e bine sa pui windows-ul.