| CeVorbestiMa a întrebat:

Cum as putea reprograma butoanele tastaturii? Adica sa zicem sa modific ce face f3.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Poti doar daca tastatura ta vine cu un driver care are si un software inclus, ceva gen centru de comanda... tastaturile mai noi au asa ceva.

| halogen001 a răspuns:

Se poate face ceva cu autohotkey - un script care sa spuna ce trebuie sa faca f3.

Se descarca de aici http://autohotkey.com/

installer-ul si se instaleaza, apoi
apoi se descarca si se instaleaza editorul SciTE4AutoHotkey care usureaza editarea si testarea scripturilor.

Exemplu de script pentru f3:

#NoEnv; Recommended for performance and compatibility with future AutoHotkey releases.
#Singleinstance force
SendMode input

f3::
{
; actiune - exemplu mai jos: deschid notepad la apasarea lui f3 (run, notepad)
run, notepad

}